Zjazd Duszpasterzy LSO w Licheniu

by ks. Paweł Chyla

W dniach 7-8 listopada odbyło się  70. Zebranie Duszpasterzy Służby Liturgicznej w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu Starym.

Obradom przewodniczył abp Józef Górzyński, metropolita warmiński, przewodniczący Podkomisji ds. Służby Liturgicznej przy KEP. W spotkaniu uczestniczył także bp Adam Bałabuch, przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów przy KEP. Naszą diecezję reprezentował ks. Zygfryd Waskin oraz ks. Paweł Chyla.

Dyskusja w trakcie dwudniowego spotkania dotyczyła spraw związanych z ludźmi, którzy współuczestniczą w przygotowaniu Mszy Świętych oraz nabożeństw. W trakcie pracy w grupach prowadzono rozmowy o tym, jak wygląda współpraca na szczeblu diecezji, jakie kursy  są organizowane w celu formowania służby liturgicznej i podnoszenia jakości posługi. Podczas obrad uczestnicy spotkania zastanawiali się także nad formą modlitwy przed i po nabożeństwie.

Warto wspomnieć, że w środę uczestnicy zebrania modlili się podczas wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00 przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Licheńskiej, w trakcie której oczytano akt zawierzenia członków służby liturgicznej Niepokalanemu Sercu Matki Bożej.