Rozgrywki sportowe w dekanacie Prudnik

by ks. Paweł Chyla

W sobotę 15 grudnia odbył się w Prudniku dekanalny turniej piłki nożnej w ramach Halowych Mistrzostw w Piłce Nożnej Ministrantów. Turniej rozegrany został w nowej hali OSiR-u na Jasionowym Osiedlu.

W kategorii lektorów młodszych zmierzyły się cztery drużyny. Na pierwszym miejscu uplasowała się ekipa z parafii Miłosierdzia Bożego w Prudniku, zdobywając 10 bramek i tracąc 6, ale wygrywając wszystkie mecze. Drugie miejsce to parafia pw. Krzyża Świętego w Moszczance, a trzecie to parafia św. Michała Archanioła w Prudniku, zaś ostatnie miejsce zajęła reprezentacja Trójcy Świętej w Rudziczce. Królem strzelców zostali: Alan Cios z Miłosierdzia i Michał Swierad z Rudziczki, którzy zdobyli po 6 bramek.

W kategorii lektorów starszych w szranki stanęły tylko dwa zespoły z prudnickich parafii. Jedyny mecz zakończył się wynikiem 4:1 dla parafii Bożego Miłosierdzia, a królem strzelców został Szymon Mazur.

W kategorii ministrantów rozgrywki się nie odbyły, gdyż zgłosiła się jedynie drużyna z parafii Miłosierdzia Bożego.

Zespoły z Miłosierdzia Bożego będą reprezentować nasz dekanat w mistrzostwach półfinałach.

Mecze sędziowali: Tadeusz Mróz i Krzysztof Tabaczkowski.

Organizatorami turnieju w Prudniku byli: ks. Paweł Chyla z parafii św. Michała Archanioła w Prudniku i Stowarzyszenie Piłki Nożnej Ziemi Prudnickiej na czele z Renatem Refcio oraz OSiR Prudnik. Zawody były, jak widać na zdjęciach zacięte, ale fair play, a atmosfera na boisku i na trybunach była bardzo pogodna i pełna entuzjazmu.

Galeria zdjęć